اخبار,اخبار بین الملل ,جنایات تروریست های تکفیری

 

اخبار بین الملل - جزئیاتی جدید از قتل عام 670 زندانی شیعه عراقی توسط تکفیری‌ها

موضوع جنایات تروریست های تکفیری در عراق و سوریه و راه های مقابله با تهدید فزاینده این گروه، این روزها به مهمترین محور بحث در محافل رسانه ای و تحلیلی جهان تبدیل شده است. در این میان، گزارش های جدید منتشره از سوی سازمان ملل، نشانگر آن است که ابعاد قتل عام های صورت گرفته از سوی تکفیری ها، حتی بیش از آن چیزی است که تاکنون تصور می شد.

به گزارش «تابناک»، سازمان ملل اعلام کرده شواهدی وجود دارد که تروریست های عضو گروه داعش، در جریان حمله خود به موصل 670 زندانی را تنها به دلیل شیعه بودن به قتل رسانده اند و افزون بر این، اقداماتی را در عراق مرتکب شده اند که مصداق «جنایت علیه بشریت» است.

به نوشته «گاردین»، ناوی پیلای، کمیسر ارشد حقوق بشر سازمان ملل اعلام کرده داعش و دیگر متحدان تکفیری این گروه، به صورت روزانه مرتکب جنایاتی بزرگ و هولناک می شوند. این جنایات شامل کشتار هدفدار، تغییر دین اجباری، آدم ربایی، قاچاق، به بردگی گرفتن و تجاوز می شود.

پیلای اشاره کرده که تروریست های داعش، همچنین نسبت به تخریب بناهای مذهبی و تحت محاصره قرار دادن مردم مناطقی از عراق اقدام کرده اند. وی گفته: «آن ها به طور سیستماتیک مردان، زنان و کودکان را بر پایه تعلقات قومی، مذهبی و یا فرقه ای هدف قرار داده و در مناطق تحت کنترل خود، در راستای پاکسازی قومی و مذهبی تلاش می کنند».

کمیسر ارشد سازمان ملل در ادامه جزئیات جدیدی از قتل عام صورت گرفته توسط داعش در موصل در تاریخ 10 ژوئن را نیز بیان کرده است. در آن تاریخ، تروریست ها به تازگی بر شهر موصل مسلط شده بودند و زندان موصل را هدف حمله خود قرار دادند. حدود سه هزار زندانی در زندان بادوش در این شهر نگهداری می شدند که در پی درگیری های رخ داده و فرار شماری از آن ها، تعداد زندانیان به 1000 تا 1500 نفر رسید.

پیلای با استناد به گفته های شاهدان عینی می گوید که تروریست های داعش، با کامیون های نفربر و همچنین خودروهای مجهز به مسلسل به مقابل زندان آمدند و سپس، زندانیان را بر اساس مذهبشان تفکیک کرده و 670 زندانی شیعه را از بقیه جدا کردند. در این میان، از زندانیان سنی نیز بازجویی شد و برخی شیعیان که سعی داشتند برای فرار از مهلکه خود را سنی معرفی کنند، شناسایی شده و به میان دیگر شیعیان برده شدند.

تروریست ها به زندانیان شیعه گفتند که پس از تعیین هویت، آن ها را آزاد خواهند کرد. به این افراد گفته شد که به ترتیب، اقدام به شمارش خود کنند و از یک تا 679، همه این کار را انجام دادند. تروریست ها سپس آن ها را سوار کامیون کرده و به منطقه ای صحرایی در سه یا چهار کیلومتری زندان بردند.

در این منطقه، زندانیان به چهار صف تقسیم شده و به آن ها گفته شد که زانو بزنند و سپس تروریست ها به سمت آن ها شلیک کردند. پیلای می گوید این اطلاعات را بر اساس گفته های 20 نفر که موفق به فرار شده بوند و همچنین 16 شاهد دیگر به دست آورده است. وی این اقدام داعش را مصداق جنایت علیه بشریت دانسته است. گفتنی است، دیگر گزارش های رسیده از عراق که مورد اشاره گاردین قرار گرفته نیز این اطلاعات را تأیید می کند.
اخبار بین الملل - تابناک

 تاريخ : | | نویسنده : sutcom |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.