روزنامه ماینچی در شماره چهارشنبه خود ، برخوردهای خصمانه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران را ناشی از عدم شناخت درست آنها از ماهیت نظام حکومتی ایران دانسته و دولتمردان آمریکایی را درقبال درک درست شرایط ایران عاجز و کند ذهن معرفی کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر از توکیو ، نویسنده این مقاله یکی از روزنامه نگاران و نویسندگان ژاپنی به نام" ساتو" مترجم کتاب ایران معمای بزرگ، نوشته  پولاک آمریکایی  است که درسوابق حرفه ای وی مصاحبه با حضرت امام خمینی (ع) نیز به چشم می خورد.

وی با تشریح ساختار حکومت جمهوری اسلامی ایران می نویسد: ولایت فقیه یک فلسفه حکومتی برای تحقق حکومت صالحان است . 

ایده ای که به تفکرات افلاطون که معتقد به حکومت فیلسوفان بود شباهت دارد. وی اضافه می کند عیب بزرگ دمکراسیهای غربی این است که امکان فعالیت افراد فاسد و نالایق را نیز فراهم می کند ولی حکومت فیلسوفان و حکمروایی منطقی این نقیصه را برطرف میکند. آیه الله خمینی بر این اعتقاد بودندکه نبایستی دربرابر ظلم مستکبرین عیله مستکبرین سکوت کرد. آمریکا هم اگر واقعا با این فلسفه حکومتی آشنایی داشت به هیچ وجه از کلمه شرارت در قبال ایران استفاده نمیکرد.

ساتو در بخش دیگری از مقاله خود طرح حمله به ایران را بی حاصل خوانده و با اشاره به اظهارات نویسنده آمریکایی کنت بولاک اظهار داشت: جمعیت ایران 3 برابر عراق و مساحت آن 4 برابر این کشور است . به علاوه شکل جغرافیایی سرزمین ایران هم بسیار پیچیده است و هر گونه حمله نظامی آمریکا علیه ایران منجر به یک رویارویی بسیار خونین برای سالهای متمادی خواهد شد.
 
وی ضمن انتقاد از اقدام بوش در قرار دادن نام ایران در فهرست محور شرارت نوشت: آمریکائیان در نیمه دوم قرن بیستم اشتباهات زیادی را مرتکب شده اند که ناشی از قضاوت عجولانه آنها و نه نتیجه بررسیهای دقیق بوده است .

رئیس جمهور آمریکا علیرغم مخالفت شدید مقامات ارشد  ، نام ایران را در فهرست کشورهای محور شرارت قرار داد وبر این باور بود که ایران تهدیدی جدی علیه صلح جهانی است.

به گزارش «مهر» نویسنده مقاله در پایان به این پرسش که جامعه بین الملل در قبال ایران چه عکس العملی باید داشته باشد اینگونه پاسخ میدهد : درخواست ایران از جامعه جهانی کاملا روشن است . ایران از جامعه جهانی احترام و حفظ حرمت خود را خواستار است .

آنچه ما اکنون در ارتباط با ایران شاهد هستیم صرفا مرتبط به مساله هسته ای یا تروریسم نمی باشد. بلکه قدرتهای جهانی از اوایل قرن بیستم صدمات زیادی را به ایران وارد کرده اند. نکته مهم این است که ما و از جمله آمریکائیان هرگز فکر نکرده ایم که چرا اوضاع اینگونه شده است.تاريخ : | | نویسنده : sutcom |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.