در پی انتشار گزارشی حاکی از اينکه شهروند ناپديدشده آمريکا در ايران به کشورش بازگشته، وزارت خارجه آمريکا اين گزارش را تأييد نکرد و پليس فدرال آمريکا نيز نسبت به تأييد يا رد اين گزارش ابراز ناتوانی کرد.

کارل داکورث، از سخنگويان وزارت خارجه ايالات متحده، در گفتگو با شبکه تلويزيونی آمريکايی فاکس نيوز گفته که اين وزارتخانه از گزارشهای تأييدنشده‌ای که از خروج شهروند ناپديدشده آمريکايی از ايران حکايت می کند، با اطلاع است اما همچنان از طريق سفارت سوئيس که حفاظت منافع آمريکا را در ايران به عهده دارد به تلاش برای اطلاع يافتن از سرنوشت اين شهروند آمريکايی ادامه می دهد.

جان ميلر، سخنگوی پليس فدرال آمريکا (اف بی آی) نيز به شبکه تلويزيونی ای بی سی آمريکا گفته که اف بی آی قادر به پی بردن به درستی يا نادرستی گزارشهای حاکی از خروج شهروند ناپديد شده آمريکايی از ايران نيست.

شهروند آمريکايی که در ايران ناپديد شده، رابرت لوینسون نام دارد و تا نه سال پيش که از اف بی آی بازنشتسته شد، در بخش مبارزه با جرائم سازمان‌یافته پليس فدرال آمريکا کار می کرد.

وی که گفته می شود از يکی از شرکتهای توليد دخانيات مأمور تحقيق در مورد قاچاق دخانيات بوده و در راستای مأموريت خود به دنبال کسب اطلاعاتی در ايران بوده است، ماه مارس (اسفند) گذشته، پس از آنکه از طريق اميرنشين دوبی به جزيره کيش در جنوب ايران سفر کرد، ناپديد شد.

دولت آمريکا احتمال می داد که يکی از نهادهای وابسته به حکومت ايران به صورت مستقل رابرت لوینسون را دستگير کرده باشد، اما دولت ايران اين احتمال را رد کرده و نسبت به سرنوشت لوينسون ابراز بی اطلاعی می کند.

اخيراً خبرگزاري امنيت ملی آمريکا گزارشی منتشر کرد حاکی از اينکه رابرت لوينسون در ايران بازداشت شده بوده اما دولت ايران دستور آزادی او را صادر کرده و سپس او را از طريق دولت خودمختار کردستان عراق تحويل آمريکا داده و لوينسون سپس بی سروصدا به آمريكا بازگشته است.

پيشتر برخی رسانه های آمریکايی اين احتمال را مطرح کرده بودند که نهادهای اطلاعاتی ایران رابرت لوینسون را بازداشت کرده بودند تا او را با علیرضا عسگری، معاون سابق وزير دفاع ایران که چندی پیش در ترکیه مفقود شد و احتمال داده شد که در اختيار نهادهای اطلاعاتی آمريکا قرار دارد، مبادله کنند.

 تاريخ : | | نویسنده : sutcom |
رپورتاژ
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.