يك تهيه كننده گفت: بازيگران سينماي ايران اكثرا دستمزد بالايي مي‌گيرند و فيلم‌ها نيز برگشت سرمايه را به خوبي انجام نمي‌دهند. براي همين بايد بتوانيم هزينه‌هاي توليد را در دراز مدت كنترل كنيم.
  
محمد رضا شرف‌الدين در گفت‌وگو با فارس، در مورد افزايش هزينه توليد فيلم گفت: دو شاخصه باعث افزايش هزينه توليد فيلم مي‌شوند، يكي تورم كه متاسفانه بخشي از اقتصاد ما است و ديگري عدم كنترل بعضي هزينه‌ها كه مي‌توان آنها را كنترل كرد اما متاسفانه كنترل هزينه انجام نمي‌شود.
وي در ادامه با اشاره به رابطه تعداد بيننده و هزينه توليد فيلم گفت: اگر هزينه توليد فيلمي بالا برود اين به آن معنا است كه تهيه كننده بايد تعداد بيننده بيشتري را به سينما بكشاند تا جبران اين هزينه را بكند، پس رابطه منطقي بين تعداد تماشاگران و هزينه توليد فيلم وجود دارد كه به هم خوردن اين رابطه به ضرر تهيه كننده است.
وي افزود: از عوامل موثر بر اين رابطه مي‌توان به نوع فيلم، درجه‌بندي آن، نحوه نمايش و شرايط اقتصادي و فرهنگي جامعه در زمان نمايش فيلم اشاره كرد كه تهيه‌كننده قادر به كنترل همه آنها نيست و به هم خوردن اين تعادل مي‌تواند باعث عدم بازگشت سود فيلم و در نهايت بالا رفتن هزينه توليد شود.
شرف‌الدين افزود: اگر معادله رابطه منطقي بين تعداد تماشاگران و هزينه توليد فيلم به هم بخورد، به هم خوردن اين تعادل مي‌تواند باعث عدم بازگشت سود فيلم و در نهايت بالا رفتن هزينه توليد شود.ما به عنوان تهيه كننده بايد درآمد و سود را به نحوي در توليد كسب كنيم كه راه آن همان كاهش هزينه توليد است و اين امر ممكن نيست مگر استفاده از ادوات مناسب كوتاه كردن زمان توليد و تعيين دستمزد مناسب.
اين تهيه كننده با اشاره به نقشي كه اين سه عامل در كنترل هزينه توليد دارند، گفت: اگر تهيه كننده بخواهد يك ميليون تومان هزينه توليد را كسب كند يا حداقل دو هزار بيننده را به سينماها بكشاند كه انجام اين كار بسيار سخت است، بايد در درازمدت ميانگين سينماروها را افزايش دهيم و با قراردادن ميزان سود حاصل از نمايش به عنوان كف هزينه توليد فيلم، سعي در رساندن هزينه‌ها به اين كف نمائيم.
شرف‌الدين گفت: بايد به تربيت نيروي انساني بپردازيم و متخصصان علمي ديگر رشته هاي سينمايي را نيز به خوبي تربيت كنيم تا بتوانيم هزينه‌هاي توليد را در دراز مدت كنترل كنيم.
مديرعامل انجمن سينماي انقلاب و دفاع مقدس گفت: در سينماي ايران امكانات قديمي و هزينه‌بري وجود دارد كه به روز كردن آنها، مي‌تواند هزينه‌هاي توليد را كاهش دهد اين كار به همراه تربيت نيروي انساني در دراز مدت، مي‌تواند هزينه‌هاي توليد را به نحوي كم كند كه ساخت فيلم با سود مناسبي همراه باشد.



تاريخ : | | نویسنده : sutcom |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.