مديرکل تدوين ضوابط و مقررات شهرداري تهران، با بيان اين که 130 هزار واحد مسکوني خالي در تهران وجود دارد، گفت: مالکان واحدهاي خالي در صورتي که تا پايان سال مقرر شده، 20 درصد عوارض وضع شده براي واحدهاي خالي از سكنه را پرداخت و تسويه حساب کنند، مشمول 20 درصد تخفيف مي‌شوند و در غير اين صورت، اين عوارض به طور کامل به سال‌هاي بعد منتقل و مالکان موظف مي‌شوند، به طور کامل آن را پرداخت کنند.

به گزارش ايسنا، مهندس فرزان شيروان بيگي افزود: بر اساس مصوبه شوراي اسلامي شهر تهران، براي اراضي و املاک خالي، بلااستفاده و متروکه شهر تهران، به ازاي هر مترمربع از املاک، 20 درصد قيمت منطقه‌اي ارزش معاملاتي ملک در آن نقطه که بنا بر دفترچه منتشرشده توسط وزارت امور اقتصاد و دارايي، جزو ماده 64 قانون ماليات‌هاي مستقيم است، بايد وصول شود.

وي افزود: براي شناسايي اين املاک، تطبيق اين عوارض و اخذ آن، کميسيون‌هايي در مناطق 22 گانه به رياست شهرداران مناطق و با حضور معاون شهرسازي و معماري، معاون فني و عمران، رييس ناحيه‌اي که ملک در آن قرار دارد، تشکيل مي‌شود و پس از بررسي و شناسايي ملک مورد نظر، به مالک سه ماه مهلت مي‌دهند که ملک را از حالت بدون استفاده و خالي خارج و از آن استفاده کند.

شيروان بيگي در ادامه اظهار کرد: در صورتي که مالک بتواند در اين سه ماه ثابت کند که ملک از حالت بي‌استفاده خارج شده است، مشمول اخذ عوارض نمي‌شود، اما در غير اين صورت از تاريخ تصويب کميسيون موظف است که هر سال 20 درصد قيمت ارزش معاملاتي منطقه را پرداخت کند.

مدير کل تدوين ضوابط و مقررات شهرداري تهران افزود: مودياني که در همان سال، اين عوارض را پرداخت و تسويه حساب کنند، مشمول 20 درصد تخفيف مي‌شوند و در غير اين صورت اين عوارض به طور کامل به سال‌هاي بعد منتقل و موظف مي‌شوند به طور کامل آن را پرداخت کنند.

شيروان بيگي با بيان اين که اين روند تاثير مثبتي در تبديل املاک خالي به فعال و کمک به اقتصاد شهر تهران داشته است، گفت: بنا بر آمار موجود، از مجموع دو ميليون و 250 هزار واحد مسکوني در تهران، حدود 130 هزار واحد آن خالي و بدون استفاده است.  

تاريخ : | | نویسنده : sutcom |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.