مهر: آیت‌الله صادق لاریجانی خواستار تعامل هر چه بیشتر مجلس با قوه قضائیه شد و گفت: قوه قضائیه قوی و مستقل موجب تقویت کامل جامعه است و همه باید کمک کنیم تا استقلال قوه قضائیه حفظ شود.
رئیس قوه قضائیه در دیدار اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: همه امور باید از روی سیستم و چارچوب قانونی انجام شود.

وی با تاکید بر اصل استقلال قوه قضائیه افزود: از آنجایی که قضاوت شغلی پرزحمت است و توانایی و معرفت بالایی را می‌طلبد، هدف جدی ما در به کارگیری قضات، نخبه‌گزینی است.

لاریجانی افزود: طرح گزینش قضات آماده شده است و انشاءالله به ‌زودی اجرا می‌شود و نظر ما در به کارگیری قضات استفاده از ظرفیتهای بالای حوزه و دانشگاه است.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر استفاده صحیح از اختیارات موجود در وزارت دادگستری درباره تهیه و ارسال لوایح قضایی بر هماهنگی و تعامل با مجلس شورای اسلامی و کمیسیون قضایی افزود: لوایح متعددی از گذشته در مجلس شورای اسلامی مطرح است و باید در بسیاری از آنها بازنگری اساسی صورت گیرد و معاونت حقوقی و امور مجلس وزارت دادگستری در این‌باره مسئول پیگیری تا حصول نتیجه مناسب و تصویب نهایی است.

لاریجانی خاطرنشان کرد: ما در پی ساختار قانون ثابت و محکمی هستیم که هر روز دستخوش تغییر و تحول نشود و قضات و محاکم با سر درگمی مواجه نشوند.

رئیس قوه قضائیه درباره اهمیت لایحه قانون مجازات اسلامی و ضرورت دقت بیشتر در موارد پیشنهادی اظهار کرد: لایحه قانونی مجازات اسلامی بحث ملی و حکومتی است که دقت نظر و نظارت دقیق مجلس و قوه قضائیه را نیازمند است و امیدواریم با همکاری قوه قضائیه و مجلس و با استفاده از نظرات اصلاحی شورای نگهبان این قانون به تصویب نهایی مجلس شورای اسلامی برسد.

اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس در ابتدای این دیدار به بیان نظرات و دیدگاه‌های خود پرداختند.تاريخ : | | نویسنده : sutcom |
رپورتاژ
شناخت کلی از محصولات فلزی و انواع آن
جشن عروسی
همه چیز درباره جراحی زیبایی بینی
حمل نخاله ساختمانی و ضایعات عمرانی
جراحی زیبایی سینه و پروتز
دوربین مداربسته دیجی همکار
جدیدترین تجهیزات تالار
آیا گنج یاب ها شبیه فلزیاب و طلایاب هستند؟ - شرکت فلزیاب تیوا
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران

لینک های مفید
آموزش مجازی | تور مسافرتی | خودرو | تور استانبول |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.