ایلنا: فرمانده نیروی هوا فضای سپاه تاکید کرد : جمهوری اسلامی در زمينه نيازمنديهای دفاعی خود منتظر ديگران نمی‌ماند و تامين امنيت فضای کشور و سرزمين مقدس اسلامی ایران را نيز وابسته به دريافت سامانه موشکی s300 نخواهد کرد، هر چند تحقق قرارداد خرید موشکهای s300 توسط وزارت دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح در حال پيگيري است.

سردار سرتیپ پاسدار امیرعلی حاجی‌زاده در آغاز مرحله دوم رزمایش مدافعان آسمان ولایت گفت: این رزمایش در ادامه سلسله رزمایش هایی که در طول سال به صورت محدود و منطقه ای برای همه یگان های پدافندی در ارتش و سپاه پیش‌بینی شده است، به مدت 5 روز برگزار خواهد شد و بخش وسیعی از کشور را در برخواهد گرفت و در فرآیند آن شرایط واقعی يک جنگ را تجربه و همه امکانات پدافندی و سیستم های جنگ الکترونیک خود را به کار خواهیم گرفت.

وی مقابله با هواپیماهای دور ایستا و همچنین مقابله با سیستم های موشکی کروز که در ارتفاع کم پرواز می کنند در سه مرحله کشف ، پیشگیری و مقابله را از ویژگی‌های این رزمایش برشمرد و اظهار داشت: بنا داریم به صورت گسترده از مجموعه‌های دیده‌بانی بسیج که در سراسر کشور به طور گسترده حضور دارند بهره‌مند شویم و همچنین پیش‌بینی شده است امکانات وسیع تولید داخل را بکارگیری کنيم که استفاده از هواپیماهای با RCS کم و نیز سیستم‌های راداری پیشرفته از آن جمله خواهد بود.

سردار حاجی‌زاده افزود : بهره‌گيري از رادارهای تولید داخل با بردهای بالا ، اولین سامانه راداری پسیو و بدون انتشار، استفاده از سامانه‌های تور M1 که بهینه‌سازی آن اخیرا به پایان رسید و برد آن در ارتفاع از 6 کیلومتر به 10 کیلومتر افزایش یافته است، از برنامه‌های مدنظر ما در این رزمایش خواهد بود.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه با اشاره به ویژگی‌های منحصر به فرد این مرحله از رزمایش مدافعان حریم ولایت خاطرنشان کرد : برای اولین بار و به صورت گسترده مراکز کنترل فرماندهی را با طراحی خودمان در این رزمایش به کارگيري می‌کنيم که براساس شرایط جنگ ناهمتراز طراحی شده است . همچنین نقش مهاجم و یگان حمله‌کننده خارج از چارچوب‌های پدافندي ارتش و سپاه مورد پیش‌بینی قرار گرفته است تا حمله کاملا غافلگیر کننده باشد.

وی ادامه داد : همچنین در این رزمایش برای نخستین بار توپخانه‌های برد متوسط و بردبالا که برای مقابله با موشک کروز استفاده می‌شود مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت و سامانه‌های سام 6 که در داخل کشور بهینه‌سازی شده نیز برای نخستین بار به طور گسترده بکارگیری خواهد شد.

فرمانده نیروی هوا فضای سپاه در واکنش به تهدیدات اخیر رژیم صهیونیستی نیز تصریح کرد : تهدیدات رژیم صهیونیستی بیشتر یک جنگ روانی است و ما مطمئنیم که آن ها قادر به انجام هیچ حرکتی علیه ما نیستند چراکه تصور درستی از واکنش ما ندارد و به شدت نگران میزان واکنش ما و تبعات اقدام خود هستند . اما به هرحال ما نظامی هستیم و از آمادگی لازم برای پاسخ به هرگونه تهدیدی برخورداریم و هیچ تهدیدی را نادیده نخواهم گرفت و آن را به فرصت تبدیل خواهیم کرد.

وی با بیان این جمله که "سگی که بتواند گاز بگیرد پارس نخواهد کرد" ادامه داد : آن‌ها در هر نقطه از جهان که توانسته‌اند یک حرکت نظامی انجام بدهند درنگ نکرده‌اند اما هرگونه اقدامی علیه نظام مقدس ما برای آنان تبعاتی در پیش دارد که قابل پیش بینی نیست و مطمئن باشید در چنین صورتی همان اتفاقی که برای تانک‌های مرکاوا در جنگ 33 روزه افتاد، برای جنگنده‌های آنان نیز روی خواهد داد و جنگنده‌های F 15 و F 16 آنها قطعا در تله پدافندی ما گرفتار و نابود خواهند شد.

سردار حاجی‌زاده در ادامه یادآور شد: اگر هم احیانا هواپیمایی از آن ها بتواند از چنگال پدافند هوایی ایران بگریزد قبل از فرود ، پایگاه‌هایی که این هواپیما‌ها از آنجا برخاسته‌اند مورد اصابت موشک‌های ویران کننده زمین به زمین ما قرار خواهند گرفت.

فرمانده نیروی هوافضای سپاه تاکید کرد: ممکن است شروع چنين جنگی با صهيونيست‌ها باشد اما بدون ترديد پایان آن با اراده ما خواهد بود.

سردار حاجی‌زاده در پایان با اشاره به عزم و اراده شگفت‌انگيز ملت ايران و قابليت‌ها و ظرفيت‌های فنی و بومی نيروهای مسلح در تامين فن‌آوری و سامانه‌های دفاعی مورد نياز در عرصه هوا، دریا و زمين تاکيد کرد: جمهوری اسلامی در زمينه نيازمندي‌های دفاعی خود منتظر ديگران نمی‌ماند و تامين امنيت فضای کشور و سرزمين مقدس اسلامی ایران را نيز وابسته به دريافت سامانه موشکی s300 نخواهد کرد، هر چند تحقق قرارداد خرید موشکهای s300 توسط وزارت دفاع و پشتيبانی نيروهای مسلح در حال پيگيري است.

گفتنی است رزمایش مشترک مدافعان آسمان ولایت 2 از امروز بمدت 5 روز با حضور يگان‌های پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مشارکت تعدادی از یگان‌های بسيج و نيروی انتظامی به وسعت بیش از 600 هزار کیلومتر مربع در منطقه غرب، شمالغرب و جنوب غرب کشور برگزار خواهد شد.

تاريخ : | | نویسنده : sutcom |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.