ایسنا: تمامي گالري‌هاي خانه هنرمندان ايران عصر امروز ـ 18 آذر ماه ـ به روي مردم و هنرمندان گشوده شد تا عكس‌هاي هديه تهراني بازيگر سينماي ايران را به تماشا بنشينند.

افتتاحيه‌ي اين نمايشگاه با حضور هديه تهراني همراه بود.

 اين‌بار مردم آمده بودند كه اثر اين هنرمند را در حوزه‌ي عكاسي ببينند و استقبال به حدي بود كه تمامي گالري‌ها ميزبان مردم بودند.

البته اين استقبال براي نمايشگاه عكس‌هاي ستاره‌ي سينماي ايران كه چند سالي است فيلم بازي‌ نكرده است و اين روزها پس از سالها در فيلم «هفت دقيقه تا پاييز» مقابل دوربين رفته است، قابل پيش‌بيني بود.

از هنرمندان حاضر در افتتاحيه مي‌توان از تهمينه ميلاني، بهنوش بختياري،سارا خوييني‌ها، بهاره رهنما، علي دهكردي، حبيب رضايي، نيما فلاح و.... نام برد.

 عكس‌هاي هديه تهراني در تمام گالري‌ها با تركيب موسيقي، تصوير و بخشي بصورت نمايشي و ويدئو پروژكشن به نمايش درآمده است.

تهراني در برشور اين نمايشگاه مي‌نويسد:«اين مجموعه ادعايي نيست در عكاسي، تنها قطره شوري است، هديه از دل دريا، ريخته در چشماني حيران و آويخته در قاب‌هايي است كه تصويرگرش همان است كه از نطفه تا ابد حضورش بناي رشد، جريانش تغيير مداوم و آثارش شاهكار هنر زمين است.

 مرتبه‌اش اول آمد... شايد «الف» نيز كلاهي از دريا بر سرآورد تا سرآغاز سخن ناميديمش «آب» كه پاك مي‌شويد سرنوشت و سرشت را، چه در زيستن هم در مرگ. هزار سخن است در وصفش، اما جراتي نيافتم در بيان نقش اين گوهر باروري ناميراي هستي. آنچه تمام است خود گفته كامل ... تا بدين روز كسي بر اين زلالي بي رنگ و گوارايي بي‌طعم نقشي نزد ... اين به تمامي بوي پاكي.

 گردش پيچيده‌اش در روان ما نمي‌گنجد و به هر جايي و مكاني خوش نقشي زده است به خط خلاق خلقت «چنين ؛ آب» آبان‌گان تلاشي نيست در تفسير رمز بي‌مرز آب بستن اين آب روان در هر قابي، سودي است در بحر خويشتن كه آن نيز نهري است كوچك، براي پاك كردن خون‌هاي ريخته بر اين خاك و آبي كردن آتش دل مادران اين سرزمين. دعوتم را به ديدار آبان‌گان بپذيريد... عذرم را نيز، كه در توانم نبود محدود كردن تعداد اين تصاوير در قاب نمايشگاه عكسي كه به رسم محدوديت ذهن ما، مي‌بايست اندك تا به ارزش درآيد.

 اما آنچه نامحدود است تنها در محيط اين نمايشگاه محدوديت اختيار كرد. اگر چشمي در اضداد رنگ و فرم خسته شد، مشكل در وضع و قرار نگاه ماست. من هم خسته‌ام و خسته شده‌ام از اين حواس و اين محدوده... به هر حال هرچه بر سر من آمد، اندكي را به شما تحميل كردم. به قول لائوتسه:«همه چيز مدام در حال رشد و تغيير است...»

گفتني است: اين نمايشگاه تا 26 آذر ماه سال جاري در كليه فضاي خانه هنرمندان ايران برپاست.

تاريخ : | | نویسنده : sutcom |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.