تابناک: بیماری سالک در خرمشهر، بیش از 140 نفر را مبتلا کرده است.

در حالی که نسل چهارم خرمشهری‌‌ها نیز می‌روند که رنج و محنت‌‌های بر جای مانده از جنگ تحمیلی و سوءتدبیر مدیران در دو دولت گذشته و به ویژه دولت کنونی را تجربه کنند، اکنون دو هفته پس از سفر ریاست جمهوری به خوزستان، از خرمشهر ماتم‌زده خبر می‌رسد که بیماری «سالک»، دستاورد تازه‌ای از بی‌تفاوتی به محنت‌های این شهر کوچک مرزی ـ پایتخت معنوی دفاع مقدس ملت ایران ـ است.

شماری از پزشکان خرمشهری، خبر شیوع سالک در خرمشهر را تأیید و اعلام می‌نمایند که تا کنون بیش از 140 نفر در این زمینه آلوده شده‌اند. آنان بر این باورند که وجود جانوران موذی، سگ‌های ولگرد، فاضلاب‌های برآمده، نبود بهداشت در این شهر، زمینه شیوع این بیماری را فراهم آورده است.

آنان می‌افزایند: هم اکنون سالک نه تنها در پیرامون شهر که در خود شهر ادامه دارد و در این باره به مسئولان هشدار داده‌اند.

یکی از پزشکان محلی خرمشهر با بیان این مطلب اظهار داشته که اداره بهداشت خرمشهر از پزشکان این شهر خواسته است، شیوع سالک در این شهر را رسانه‌ای نکنند و به خبرنگاران در این زمینه توضیح ندهند تا در خفا مسئولان بهداشتی با این بیماری مبارزه کنند.

در این زمینه باید گفت که شماری از دانش‌آموزان خرمشهری نیز در برخی از مدارس این شهر به این بیماری مبتلا شده‌اند و هنگامی که یکی از این دانش‌آموزان به مرکز بهداشت شهرستان راهنمایی شده است، مرکز بهداشت، نامه‌ بدون مهری را مبنی بر نبود سالک در این دانش‌آموز صادر کرده است، در حالی که آشکارا، نشانه‌های بیماری سالک در  وی دیده می‌شده است.

گزارش تابناک از برخی پزشکان خرمشهری حاکی است، همه گروه‌های سنی از کودکان سه تا چهار ساله تا افراد مسن در میان این 140 نفر دیده می‌شوند.

گفتنی است، پنهان نگاه داشتن این بیماری از مردم بدون اطلاع‌رسانی و دادن هشدارهای بهداشتی، خود خطایی نابخشودنی به شمار می‌رود که سلامت و بهداشت مردم را در شهر پر رنج خرمشهر به شدت تهدید می‌کند.

 این  وضعیت در حالی رخ داده می‌شود که خرمشهر در هفته جاری، بحران عدم جمع‌آوری زباله‌ها را پشت سر گذاشته است و آمار سرقت و ناامنی در این شهر به شدت بالا رفته و به گفته برخی مسئولان، تاکنون بیش از ششصد نفر در ده ماهه امسال در زمینه سرقت در این شهر دستگیر شده‌اند.

شهر بدون شهردار خرمشهر که در آستانه سفر رئیس‌جمهور، فرماندار آن نیز از کار برکنار شد، در حالی شاهد مشکلات است که وابستگان به برخی از رانت‌خوارها در این شهرستان، بر سرقت منابع این شهر تکیه زده‌اند و دامادهایشان، در امان از همه پاسخگویی‌ها، وام‌ها میلیاردی یا حقوق چند میلیونی دریافت می‌کنند.

این گزارش در پایان آورده است، نابسامانی‌های شدید خرمشهر دست به دست هم داده و گریبان مردم این شهر را می فشارد و همه اینها شکست کامل الگوهای بازسازی مناطق جنگ‌زده و بحران‌زده کشور را به نمایش می‌گذارد و این در حالی است که حضرت امام خمینی (ره) در روزهای پایانی عمرشان به مردم خرمشهر و دیگر مناطق جنگی قول داده بودند که مناطق ویران شده آنان از پیش نیز بهتر ساخته شود.

در این باره گروهی از جوانان خرمشهری، پیشنهاد داده‌اند، برای به رخ کشیدن بی‌لیاقتی مسئولان در اداره امور خرمشهر، چند قطعه تمبر وارونه چاپ شود.

تاريخ : | | نویسنده : sutcom |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.