فارس: رئيس جمهور فرانسه در پي تحقيقات تعدادي از بازپرسان قضايي، به فساد مالي و سوءاستفاده از قدرت متهم شده است.

تعدادي از بازپرس‌هاي قضايي فرانسه روز پنجشنبه تحقيقاتي را در مورد سوءاستفاده "نيكلا ساركوزي " رئيس جمهوري اين كشور از قدرت و احتمالا دست داشتن در فساد مالي در برابر يكي از رقباي سياسي وي آغاز كردند.
بر اساس اين گزارش، ساركوزي روز گذشته متهم شد كه وي در مركز يك رسوايي سياسي قرار دارد مبني بر اين كه، 11 مهندس زيردريايي فرانسه در نتيجه نپرداختن حق‌العمل قراردادهاي سري تسليحاتي به مقامات ارشد پاكستاني، در شهر كراچي اين كشور كشته شدند.
اين گزارش با اشاره به اين كه ساركوزي يكي از مهمترين مسئولين مرگ مهندس‌هاي فرانسوي در كراچي بوده، تاكيد مي‌كند كه اين مهندسان فرانسوي در نتيجه بي‌مسئوليتي مقامات كشورشان در قبال توافق‌هايي كه با مقامات پاكستاني انجام شده بود كشته شدند و آنها در واقع در اقدامي كه براي تنبيه كردن مقامات فرانسوي صورت گرفت جان خود را از دست دادند.
در ادامه اين گزارش آمده است كه رئيس جمهوري فرانسه بعلاوه، متهم به اين شده است كه در برابر يكي از رقباي سياسي خود، از هزينه‌هاي غيرقانوني دولتي استفاده كرده است.
در اين گزارش آمده است كه اگر چه حمله انفجاري ماه مي 2002، به نيروهاي القاعده نسبت داده شد، اما قضاتي كه در اين باره قرار است تحقيق كنند گفته‌اند كه منطق كاملا شفافي وجود دارد مبني بر اين كه دستور اين اقدام در حقيقت از سوي اعضاي ناراضي پاكستاني صادر شد.
علاوه بر قتل اين افراد، رئيس جمهوري فرانسه متهم شده است به پرداخت رشوه و فسادهاي مالي ديگر كه علاوه بر ساركوزي، آصف علي زرداري همتاي پاكستاني وي را نيز بشدت دستپاچه و حيرت زده كرده است.
بر اساس اين گزارش، به قضاتي كه قرار است اين موارد را پيگيري نمايند گفته شده است كه احتمال مرتبط بودن انفجار بمب در سال 2002 با اين موضوعات را مورد تحقيق و بررسي قرار دهند و دريابند كه آيا اين حمله در واقع اقدامي تلافي جويانه در مورد نپرداختن بخشي از حق‌العمل 80 ميليون يورويي فرانسه به مقامات پاكستاني كه در سال 1994 سه زيردريايي جنگنده "آگوستا " از فرانسه خريدند، بوده يا خير.
در اين سال‌ها 11 مهندس فرانسوي كه درگير يك قرارداد نظامي براي شركت كشتي سازي "دي سي ان " فرانسه بودند به طرز نامعلومي كشته شدند.

تاريخ : | | نویسنده : sutcom |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.