ایسنا: حجت‌الاسلام والمسلمین محسن قرائتی با بیان این که در غیاب امام معصوم، سالم‌ترین راه پیروی از ولایت فقیه است، گفت: در ماجراهای اخیر هم نه تنها نقش و جایگاه رهبری تضعیف نشد، بلکه تقویت هم شد.

رییس ستاد اقامه نماز در همایش عملیات روانی در نیروی زمین ارتش تاکید کرد:در ماجراهای اخیر می‌خواستند رهبری را تضعیف کنند.

.مهم ترین بخش سخنان وی بدین شرح است.

* جنگ نرم دو جنبه دارد که یکی از آنها همان نفس خودمان است. از مبارزه با نفس به جهاد اکبر تعبیر شده و جنبه دیگر وسوسه‌های شیطان است که شرایط جنگ نرم را فراهم می‌کند. اغتشاشات اخیر هم که بر سر انتخابات ریاست‌جمهوری بود همان جنگ نرم است که هوی و هوس افراد را برانگیخت.

 * در همه جنگ‌ها تنها به یک صفت خداوند پناه می‌بریم و می‌گوییم « قل اعوذ برب الفلق» . اما در تمام جنگ‌های سرد،‌ نرم و وسوسه‌های شیطان می‌گوییم « قل اعوذ برب الناس، اله‌الناس، من شر وسواس الخناس» و این یعنی به سه صفت خدا پناه می‌بریم.

  * لازمه حرکت کردن ندیدن خویش است؛ همانطور که اسب هم اگر بخواهد از دریاچه‌ای رد شود اگر عکس خود را در آب ببیند رد نمی‌شود؛ پس اول باید از نفس دست کشید تا بتوان رو به جلو حرکت کرد.

  * باید زمانی را به یاد داشت که پیامبر(ص) از دنیا رفت و افرادی همه فرمایشات ایشان را نادیده گرفتند و علی(ع) را در مقام ولایت ندیدند. هم‌چنین زمانی پیامبر مشغول خواندن نماز جمعه بودند که کاروانی آمد برای تجارت و فروش اجناس و همه مردم متفرق شدند، جز 12 نفر؛ قرآن هم می‌گوید وقتی تجارت را دیدند همه متفرق شدند و رهبر را رها کردند؛ در اینجا نمی‌گوید نماز را رها کرده‌اند، بلکه می‌گوید رهبر را رها کردند.

 نسان را از چهار جهت آسیب‌پذیر است . انسان یا از بیرون آسیب‌پذیر است یا از درون. از بیرون ، طاغوت و توطئه‌ها و از درون هوس‌ها وجود دارند، گاهی هم به خاطر جهل آسیب‌پذیری هست و گاه به خاطر تجدیدنظر کردن.

 *سه راه آسیب‌پذیری ولایت فقیه و رهبری بسته است.یکی راه درونی است؛ زیرا ولی فقیه طرفدار هوی و هوس نیست، شرط ولی فقیه آن است که عادل باشد؛ پس از طاغوت‌ها هم بری است و آخرین صفت ولایت فقیه هم اعلم بودن است که جهل راهی به وجود او ندارد، اما تنها راه تجدید نظر برای او باز است و ممکن است در طول زمان تجربه‌هایی به دست آورد که فتواهایش را تغییر دهد؛ اما زمانی که دستمان به معصوم نمی‌رسد، سالم‌ترین راه پیروی از ولایت فقیه است.

 *در ماجراهای اخیر می‌خواستند رهبری را تضعیف کنند ولی مگر شاه توانست با تحریم پخش عکس‌ها و اعلامیه‌های امام (ره) جلوی اقدامات ایشان را بگیرد؟ در ماجراهای بسیاری هست که خداوند خیانت‌کاران را رسوا کرده، مثل زمانی که زلیخا تمام درها را بست که کسی از آن موضوع چیزی متوجه نشود ولی آیا مگر شد؟ و یا وقتی در بیابان طبس توفان شد و آمریکایی‌ها را درنوردید چه کسی این ماجرا را می‌دانست ؟ در این ماجراهای اخیر هم نه تنها نقش رهبری تضعیف نشد، بلکه تقویت هم شد.

 * آنها ( دشمنان) خودشان را فهمیده و دانشمند می‌دانند و بقیه را اراذل و از ابزارهای آنها تهمت هست و می‌خواهند زمین‌های شما را بگیرند و در این راستا الفاظ قشنگی را به کار می‌گیرند که می‌شود آزادی، دموکراسی و حقوق بشر را از جمله آنها دانست.

 * مملکت ما موجی است و شایعه در آن بسیار زیاد است؛ مثل اینکه می‌گویند عدد 13 نحس است ولی مگر تولد امیرالمومنین 13 رجب نبود؟ استفاده از شایعات ، کلمات چندپهلو و تقطیع اخبار فراوان است.

* استفاده از جاذبه‌ها، طرح مسائل تفرقه‌افکن ، تنوع در تبلیغات، برپایی کنفرانس‌ها در ملل مختلف، استراق سمع، عوامل نفوذی ، جلسات مخفیانه، غافل کردن و ایجاد سرگرمی‌ها، ‌سرمایه‌گذاری‌ها و برتر دانستن خودشان در اکثر حوزه‌ها از جمله این موارد است. نیش‌ها و گوشه‌کنایه‌زدن‌ها هم برخی از عوامل جنگ نرم هستند؛ مثل زمانی که کاریکاتور پیامبر را در دانمارک کشیدند که البته نه تنها مورد حمله عقاید مسلمان قرار گرفتند بلکه به شمار مسلمانان نیز افزوده شد.تاريخ : | | نویسنده : sutcom |
رپورتاژ
دوربین مداربسته
چاپ کتاب در یک ماه با هزینه زیر یک میلیون تومان
پاسخ به 7 سوال رایج در مورد عصب کشی دندان
پذیرش مقاله در مجلات معتبر ISI و اسکوپوس
روغن خراطین اصل
تفاوت دینگ با اپلیکیشن‌های تاکسی‌یاب آنلاین
انجام پایان نامه
تاریخچه تغییر سرمربی در تیم استقلال تهران
انجام پایان نامه
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
زمان دقیق شرف الشمس در سال ۹۷ چه زمانی است؟
نمایندگی برندها در ایران
آپسان موتورز پارس
روش انتخاب اسباب بازی مناسب کودکان
سامانه جامع مشاغل شهرری
قیمت پرینتر | قیمت سرور
فال حافظ
توضیحی درباره صنعت پرورش شتر مرغ
دستگاه حضور و غیاب
تور لحظه آخری پر طرف دار کشورهای تایلند مالزی دبی و کیش

لینک های مفید
آموزش مجازی | بیوگرافی ۹۸ | صندلی هتلی | کاغذ دیواری | کاغذ دیواری | زندگی چت |

قدرت گرفته از : پانا بلاگ


.: :.